Detail nehnuteľnosti

Dražba - Rodinný dom s pozemkom / Čata (okr. LV)

  • Hlavná 150/137, Čata
ID: #5852

Popis nehnuteľnosti:


Rodinný dom súp.č. 150 je postavený v obci Čata na parc.č. 3009/38 v okrese Levice. Jedná sa o samostatne stojaci prízemný rodinný dom bez podpivničenia so sedlovou strechou. Dom má obdĺžnikový pôdorys. Je postavený na rovinatom pozemku, prístupnom priamo zo spevnenej asfaltovej komunikácie, cez dvor. Za domom sa nachádza záhrada. Celý pozemok je oplotený.

Pôvodná stavba rodinného domu je z roku 1933, v roku 2007 bol na dome prevedený nový krov, strešná krytina, dom bol zateplený a boli vymenené okná.

Dispozičné riešenie:

Prízemie tvorí - vstup je riešený z dvornej časti do chodby, z chodby je vstup do štyroch izieb a kuchyne, z kuchyne je vstup do kúpeľne a špajze. Vstup do technickej miestnosti kde je kotol, je z dvora.

Stavebnotechnické riešenie:

Stavba je vybudovaná na rovinatom teréne, založená na betónových základových pásoch s vodorovnou izoláciou proti zemnej vlhkosti. Nosná obvodová konštrukcia je murovaná z tehál hr. 500, priečky tiež murované z tehál hr. 150 - 300 mm. Stropná konštrukcia nad prízemím je železobetónová monolitická. Celý rodinný dom je zastrešený sedlovou strechou a krytinou na krove je "RUKY". Klampiarske konštrukcie z pozinkovaného plechu. Vonkajšie omietky stien hladká - so zateplením. Podlahy - v obytných miestností sú drevené dosky, v chodbe a kuchyni je podlaha z PVC a v kúpeľni je keramická dlažba. V kuchyni kuchynská linka na báze dreva, smaltovaný drez, batéria páková, plynový sporák na propan - butan. V kúpeľni je keramický obklad stien, keramické umývadlo, vaňa, batérie pákové, WC je keramická misa so spodnou nádržkou. Vnútorné omietky sú vápenné hladké. Okná sú drevené s europrofilov. Dvere sú drevené hladké plné aj presklené v oceľovej zárubni. Vykurovanie ústredné - kotlom na tuhé palivo, zásobník na TÚV v kúpeľni. Elektroinštalácia je svetelná i motorická s automatickým istením.

Rodinný dom je napojený na verejný rozvod plynu, vodovodnou prípojkou na verejný rozvod vody, kanalizačnou prípojkou na žumpu, prípojkou elektro NN na stĺp vzdušného rozvodu NN. Jedná sa o dom vybudovaný z materiálov v roku 1933, ktorý bol viackrát rekonštruovaný.

Dom je v zlom stavebnotechnickom a vizuálnom stave, napriek prebehnutým rekonštrukčným prácam a údržbe je opotrebovanie značné, pri obhliadke som zistil viacero porúch - prasklín na obvodových stenách, priečkach aj strope. Dom si vyžaduje rekonštrukciu aj modernizáciu, ale je stále obývateľný.

 

 

Predmet dražby sa draží tak ako stojí a leží.


Kontakt


Mgr. Monika Chorváthová

Predmet: Správa:

Podobné nehnuteľnosti


dražba 18 375 €

Domy a vily - Rodinný dom Dražba rodinného domu / Tekovské Lužany, ul. SNP SNP, Tekovské Lužany

  • 133.00m2
dražba 15 300 €

Domy a vily - Rodinný dom Pripravujeme dražbu rodinného domu / Roztoky Roztoky

  • 1.00m2
dražba 14 000 €

Domy a vily - Rodinný dom Pripravujeme dražbu rekreačného domu / Lučatín, okr. Banská Bystrica 242, Lučatín

  • 70.00m2
  • 2
dražba 17 925 €

Domy a vily - Rodinný dom Dražba rodinného domu/Iža/okr. Komárno Iža

dražba 18 150 €
dražba 17 100 €

Domy a vily - Rodinný dom Dražba rodinného domu - Pucov, okr. Dolný Kubín Pucov

  • 207.00m2
  • 2