Detail nehnuteľnosti

Dražba - Rodinný dom s pozemkom / Dunajská Lužná-Nové Košariská/ZĽAVA

  • Zámočnícka 80/32, Dunajská Lužná
ID: #5886

Popis nehnuteľnosti:


Stavebno technický popis:

Dom je umiestnený na rovinatom pozemku v obci Dunajská Lužná, prístupný je od ulice Zámočnícka.

Dom je 2 podlažný. Základy sú základové pásy z betónu. Dom má 1 podzemné a 1 nadzemné podlažie.

Pôvodný dom z roku 1983 bol zrekonštruovaný na základe Ohlásenia stavebnému úradu - Obec Dunajská Lužná č.j. Hud-3201/2015 a bola zároveň zrealizovaná prístavba prestrešenej terasy.

Pôvodný dom je vybudovaný na základoch z betónu, murivo je z tehál, obvodový plášť zateplený KZS s 20 cm izolantu. Strecha je plochá, zateplená 30 cm izolantu, hydroizolácia je fóliová, so štrkovým zásypom.

Schodisko je ŽB monolitické, v suteréne s nášlapnými vrstvami z dreva. Okná sú z plastových profilov s izolačným trojsklom, veľkorozmerné okná sú v posuvných hliníkovým rámoch.

Na 1. PP je garáž, hosťovská izba, kúpeľňa so sprchovým kútom a WC , skladové priestory a kotolňa.

Podlahy sú keramické alebo laminátové, steny sú opatrené omietkami. V garáži je garážová brána na diaľkové ovládanie, elektrická.

Na 1.NP je umiestnená obývacia izba s jedálňou, kuchyňa, vstupné zádverie, kúpeľňa (vaňa, umývadlo) a schodisko do zastrešenej terasy, 3 spálne a samostatné WC a šatník. Vstup je cez vonkajšie schody s povrchom z betónovej dlažby do zádveria. Podlahy sú v celom dome riešené podľa typu miestnosti - keramická dlažba alebo laminát. Steny sú opatrené omietkami s maľovkou alebo tapetami, vo WC a kúpeľni je keramický obklad. V stropoch zo sadrokartónu sú zabudované svietidlá. Kuchynská linka je v tvare U so zabudovanými spotrebičmi: indukčná varná platňa Whirpool, digestor, multifunkčná rúra, mikrovlnná rúra, umývačka riadu Bosch.

V tomto roku 2015 bola prestavaná terasa (zimná záhrada) so zastrešením. Terasa je zasklená hliníkovým posuvným zasklením s trojsklom, nachádza sa tu uzavretý krb na pevné palivo, kuchynská linka s drezom a pákovou batériou a zabudovanou chladničkou, podlaha je keramická.

Vykurovanie je podlahové (niekde sú aj radiátory), je zabezpečené plynovým kotlom Buderus, ktorý je vyrába teplú užitkovú vodu do 300 l zásobníka, umiestneným v suteréne.

V dome je kamerový systém so 4 kamerami, videovrátnik nainštalovaný na bránku v plote od ulice, zabezpečovací systém.

Dom je napojený na všetky siete: vodovod, kanalizácia, plyn, elektrina. Odvod dažďovej vody je do novobudovanej vsakovacej jamy, umiestnenej v zadnom rohu záhrady. Rozvádzač elektriny s elektromerom, regulátor plynu a plynomer, sú umiestnené v plote pred domom. Voda je zabezpečená zo studne. V suteréne domu je malá vodáreň.

Na ohraničenie nehnuteľnosti od okolia zo strany prednej časti domu slúži plot z tvárnic s výplňou z nerezového plechu s bránkou a 2 bránami na diaľkové elektrické ovládanie. Ploty pri dome z oboch strán sú z plotových betónových panelov v stĺpikoch. Terasa je betónová s keramickou dlažbou, prístupná zo schodiska a zo záhrady cez posuvné okná. Okolo domu sú spevnené makadamové plochy, niektoré s betónovým povrchom. V betóne pred prístupom do garáže je vyhrievacia rohož.

K nehnuteľnosti patria elektrická, kanalizačná a plynová prípojka a studňa .

Rodinný dom je výborne dispozične riešený. Vek stavby a opotrebenie:

Vek stavby je potvrdený Kolaudačným rozhodnutím, kedy stavba rodinného domu bola daná do užívania v roku 1983, ohodnotenia je preto 2018-1983 = 35 rokov. Údržba prvkov krátkodobej životnosti je zabezpečovaná. Prvky dlhodobej životnosti nevykazujú poruchy na základoch, obvodovom murive, stropoch a zastrešení.

 

Predmet dražby sa draží tak ako stojí a leží.


Kontakt


Mgr. Miloš Brezina

Predmet: Správa:
Súhlasím so spracovaním a uchovávanim osobných údajov zadaných v tomto formulári.

Podobné nehnuteľnosti


Image #1