Detail nehnuteľnosti

Dražba - Rodinný dom s pozemkom / Tekovské Lužany

  • Záhradná 636/18, Tekovské Lužany
ID: #5853

Popis nehnuteľnosti:


Jedná sa o samostatne stojacu budovu s jedným nadzemným podlažím, bez podpivničenia, valbovou strechou.

ŽIVOTNOSŤ A OPOTREBENIE

Vek budovy a technický stav vychádza zo znaleckého posudku č. 23/2014 zo dňa 10.03.2014, vypracovaný Ing. Lenka Chládeková. Údržba prvkov krátkodobej životnosti je  zabezpečovaná.

POPIS PODLAŽÍ

1. Nadzemné podlažie

Prvé nadzemné podlažie dispozične pozostáva zo štyroch obytných miestností, dvoch chodieb, kuchyne, kúpeľne, samostatného záchodu,  komory.

TECHNICKÝ POPIS VYHOTOVENIA V ČASE OBHLIADKY :

Základy rodinného domu tvoria monolitické železobetónové základové pásy bez vodorovnej izolácie proti zemnej vlhkosti. Zvislé konštrukcie podlažia sú murované v prevážnej časti z tehál v prevažujúcej hrúbke 0,45 m, deliace priečky sú tehlové. Vnútorné omietky na podlaží sú vápenné-cementové. Stropná konštrukcia podlažia je monolitická železobetónová. Valbová strecha je pokrytá pálenou krytinou jednodrážkovou (bobrovka). Klampiarske konštrukcie strechy sú vyhotovené z obojstranne pozinkovaného plechu (úplné strechy). Ostatné klampiarske konštrukcie sú z poplastovaného hliníkového plechu. Fasádne omietky sú vápenné-štukové, obklady sú vyhotovené do 1/2 obloženej plochy keramické. Dvere na podlaží sú drevené hladké zasklené a osadené do oceľových zárubní; okná sú nové prevážne plastové s izolačným dvojsklom; sú opatrené vnútornými kovovými žaluziemy. Podlahy v obytných miestnostiach sú v prevážne palubovky, pričom v ostatných miestnostiach sú keramické dlažby. Vykurovanie je konvekčné ústredné teplovodné, radiátormi oceľovými článkovými. Elektroinštalácia podlažia je svetelná ako i motorická. Bleskozvod nie je vyhotovený. Rozvod vody je vyhotovený z oceľového potrubia studenej a teplej vody z centrálneho zdroja. V rodinnom dome je realizovaná aj inštalácia zemného plynu. Kanalizácia do žumpy je z plastového potrubia. Zdrojom teplej vody je kotol ústredného kúrenia. Kotol ústredného kúrenia plynový, značkový. Vybavenie kuchyne pozostáva : sporák elektrický s elektrickou rúrou, odsávač par, drezové oceľový nerezový; kuchynská linka je na báze dreva rozvinutej šírky 4,00 m´. Vnútorné vybavenie podlažia : vaňa oceľová smaltovaná, umývadlo. Vodovodné batérie sú pákové nerezové so sprchou 1 kus a pákové nerezové 2 kusy.  Záchody sú splachovacie bez umývadla (umiestnený samostatne ako i v kúpeľni). Vnútorné obklady stien na podlaží sa nachádzajú v  prevážnej časti kúpeľne nad výšky 1,35 m, obloženie vane, záchodu, kuchyne pri sporáku a dreze. Na tomto podlaží je umiestnený elektrický rozvádzač s automatickým istením.

Sklad na pozemku s parc. č. 1420/3

Budova vychádzajúc z predložených dokladov, ako aj účelu užívania pre účely stanovenia jej všeobecnej hodnoty, je charakterizovaná ako drobná stavbu skladu (svojou zastavanou plochou prevyšujúc 25 m2, ale svojim charakterom sa jedná o doplnkovú funkciu k hlavnej stavbe rodinného domu).

Jedná sa o samostatne stojacu budovu s jedným nadzemným podlažím, bez podpivničenia, valbovou strechou.

POPIS PODLAŽÍ

1. Nadzemné podlažie

Prvé nadzemné podlažie dispozične pozostáva z jednej neobytnej miestnosti skladu.

TECHNICKÝ POPIS VYHOTOVENIA V ČASE OBHLIADKY :

Základy skladu tvoria monolitické železobetónové základové pásy bez vodorovnej izolácie proti zemnej vlhkosti. Zvislé konštrukcie podlažia sú murované v prevážnej časti z tehál v prevažujúcej skladobnej hrúbke 0,30 m, deliace priečky ne sú. Vnútorné omietky na podlaží sú vápenné-cementové. Stropná konštrukcia podlažia je drevené, viditeľnými trámami. Pultová strecha je pokrytá plechovou krytinou pozinkovanou. Fasádne omietky sú vápenné-štukové, obklady nie sú vyhotovené. Podlaha v miestnosti je z cementového poteru. Elektroinštalácia podlažia je len svetelná.

Dielňa na pozemku s parc. č. 1420/4

Budovu na pozemku s parc. č. 1420/4 v kat. ú. Tekovské Lužany, vychádzajúc z predložených dokladov, ako aj účelu užívania pre účely stanovenia jej všeobecnej hodnoty, charakterizujem ako drobnú stavbu dielne (svojou zastavanou plochou prevyšujúc 25 m2, ale Jedná sa o drobnú stavbu, samostatne stojacu budovu s jedným nadzemným podlažím, bez podpivničenia, sedlovou strechou.

POPIS PODLAŽÍ

1. Nadzemné podlažie

Prvé nadzemné podlažie dispozične pozostáva z jednej neobytnej miestnosti dielne (pôvodne letná kuchyňa).

TECHNICKÝ POPIS VYHOTOVENIA V ČASE OBHLIADKY :

Základy dielne tvoria monolitické železobetónové základové pásy bez vodorovnej izolácie proti zemnej vlhkosti, bez podmurovky. Zvislé konštrukcie podlažia sú murované v prevážnej časti z tehál v prevažujúcej skladobnej hrúbke 0,30 m, deliace priečky ne sú. Vnútorné omietky na podlaží sú vápenné-cementové. Stropná konštrukcia podlažia je drevené, viditeľnými trámami, bez podhľadu. Sedlová strecha drevenej hambálkovej konštrukcie, je pokrytá pálenou krytinou jednodrážkovou (bobrovka). Fasádne omietky sú vápenné-štukové, obklady nie sú vyhotovené. Dvere sú drevené presklené, okno jednoduché drevené. Podlaha v miestnosti je hrubé betónové. Elektroinštalácia podlažia je len svetelná - poistkové automaty.

 

 

Predmet dražby sa draží tak ako stojí a leží.


Kontakt


Mgr. Miloš Brezina

Predmet: Správa:
Súhlasím so spracovaním a uchovávanim osobných údajov zadaných v tomto formulári.

Podobné nehnuteľnosti


Image #1
dražba 27 525 €

Domy a vily - Rodinný dom Dražba - rodinný dom v obci Lok / ZĽAVA 25% Nová 132/25, Lok

  • 120.62m2
dražba 34 740 €

Domy a vily - Rodinný dom Pripravujeme dražbu domu - Liptovská Lúžna 765, Liptovská Lúžna

  • 77.00m2
  • 3