Detail nehnuteľnosti

Dražba - rodinný dom s pozemkom v Ivanke pri Nitre - pripravujeme na 2023

  • Mateja Tučku 318/6, Ivanka pri Nitre
ID: #5974

Popis nehnuteľnosti:


pripravujeme nové 1. kolo na 2023

Rodinný dom s. č. 318 sa nachádza v intraviláne obce Ivanka pri Nitre na ulici Mateja Tučku, severne od centra obce. Vzdialenosť do centra obce je cca 300 m, vzdialenosť do krajského mesta Nitra je cca 7,0 km.

Vzhľadom na skutočnosť, že rodinný dom nebol znalcovi sprístupnený, uvažuje pre potreby vyčíslenia východiskovej hodnoty znalec vybavenie domu tak ako je uvedené v Znaleckom posudku č.15/2011 (Ing. Jana KVANTOVÁ).

Popis rodinného domu v zmysle Znaleckého posudku č.15/2011 (Ing. Jana KVANTOVÁ):

Predmetom znaleckého posudku je RD so súp.č. 318 postavený na pozemku parc. č. 1949 v okrese Nitra, v Ivanka pri Nitre, k.ú. Ivanka pri Nitre. RD pozostáva z 2 bytových jednotiek, ktoré majú samostatné vstupy. Byty boli aj v užívaní ako samostatné bytové jednotky, ktoré sú aj samostatne vykurované.

RD je samostatne stojaci, bez podpivničenia s 1 NP a podkrovím so sedlovou strechou. RD bol postavený v rokoch 1950 - 1960. Znalcovi bolo predložené stavebné povolenie na prístavbu a nadstavbu 2 izieb, vydané MsNV – odborom územného plánovania a architektúry v Nitre pod číslom: ÚPA: 767/89 - Sá, zo dňa 25.07.1989. Stavebné povolenie bolo predložené do  31.12.1993. V rokoch 1993 a 2006 boli k RD vyhotovené prístavby a nadstavby. V roku 2006 sa na prízemí domu vytvorilo zádverie a na poschodí 2 nové obytné izby, chodba, kúpeľňa s WC, kuchyňa a balkón. Kolaudačné rozhodnutie sa nezachovalo.  

Životnosť prístavieb a nadstavieb bude ukončená spolu so životnosťou pôvodného RD

Dispozičné riešenie:

Prízemie: kotolňa so samostatným vstupom, 3 izby, kúpeľňa s WC, kuchyňa, chodba, schodiskový priestor, zádverie.

Poschodie: 3 izby, kúpeľne s WC, z nedokončenej kuchyne, chodby, z loggie a z 1 balkóna. 

Dom je postavený na bet. základoch s položenou vodorovnou izoláciou, obvodové múry sú z tehál v kombinácii s pórobetónovými kvádrami v hrúbke od 30 do 40 cm. Obvodové nosné steny poschodia sú prevažne z pórobetónových kvádrov PORFIX o hrúbke od 375 mm. Nosné a nenosné priečky sú vymurované kompletne z presných tvárnic, resp. na prízemí z pálených tehál. Stropy nad prízemím aj poschodím sú keramické, s bet. zálievkou s rovným podhľadom. Strecha domu je sedlová, zateplená, pokrytá bet. škridľou. Časť strechy je pre nízky sklon pokrytá profilovaným VSŽ plechom. Klampiarske konštrukcie sú vyhotovené kompletne z pozinkovaného plechu. Parapety sú z farebného hliníka. Fasádnu omietku tvorí hladká, vápenno – cementová omietka. Fasáda domu nie je dokončená. V dome sa nachádzajú keramické obklady na stenách - v 2 kúpeľniach, v 2 v kuchyniach a vo WC. Interiérové dvere na prízemí sú hladké, pevné, osadené do oceľových zárubní. Poschodie je vybavené komfortne. Dvere na poschodí sú rámové s výplňou, osadené do drevných zárubní. Okná na celom dome sú plastové, opatrené vnútornými hliníkovými žalúziami. Podlaha obytných miestností je tvorená na prízemí kobercami, na poschodí novými laminátovými plávajúcimi parketami. V ostatných miestnostiach na prízemí je položené PVC na bet. potere, na poschodí je nová keramická dlažba. RD na prízemí je vykurovaný ústredne, pomocou  plynového kotla DESTILA, umiestneného samostatne prístupnej kotolni. Samostatnú bytovú jednotku na poschodí vykuruje plynový kotol BERETTA umiestnený v kúpelni. Vykurovacími telesami v dome sú oceľové radiátory, na poschodí nové radiátory Korad. Elektroinštalácia je svetelná aj motorická, s automatickým istením. V dome je urobený rozvod studenej a teplej vody. Ohrev vody v dome na prízemí zabezpečuje el. bojler umiestnený v kúpeľni. Ohrev vody na poschodí zabezpečuje kotol ústredného kúrenia. V dome je urobený rozvod kanalizácie. Všetky zariaďovacie predmety / z kúpeľní, WC, z oboch kuchýň,.../ sú odkanalizované do žumpy pri dome. V dome je urobený aj rozvod zemného plynu  na prízemí aj na poschodí. V kuchyni na prízemí je osadená kuchynská linka, kombinovaný sporák, bez digestora, nerezový dvojdrez, nerezová páková batéria. Za kuchynskou linkou je na stene keramický obklad. Kuchynská linka na poschodí zatiaľ nie je osadená. 

V kúpeľni na prízemí je liatinová vaňa, umývadlo, nerezové pákové batérie, keramické obklady, dlažba. Na poschodí rohová plastová vaňa, umývadlo, WC, sprchový kút, nerezové pákové batérie, keramické obklady, dlažby. Dom je pripojený na obecný rozvod elektriky a plynu. Dom je odkanalizovaný iba do vlastnej žumpy. K RD nie je vyhotovená prípojka vody. Voda sa prečerpáva pomocou el. čerpadla priamo z kopanej studne do domu.

Nehnuteľnosť je udržiavaná. Je potrebné dokončiť vonkajšiu fasádu domu. 

Opotrebenie RD zodpovedá materiálom použitým v daných rokoch výstavby resp. prístavby. 

Životnosť murovaného RD stanovujem na 100 rokov. 

 

Predmet dražby sa draží tak ako stojí a leží.


Kontakt


Mgr. Miloš Brezina

Predmet: Správa:
Súhlasím so spracovaním a uchovávanim osobných údajov zadaných v tomto formulári.

Podobné nehnuteľnosti


Image #1
dražba 1 €

Domy a vily - Rodinný dom Dražba rodinného domu - Senec - pripravujeme Nitrianska 916/50, Senec, Senec

  • 327.20m2
  • 6
dražba 1 €

Domy a vily - Rodinný dom Pripravujeme dražbu rodinného domu v Trenčíne - 2023 Podjavorinskej 462/4, Trenčín-Istebník, Trenčín

  • 245.90m2
  • 4