Detail nehnuteľnosti

Dražba - Rodinný dom v Ivanke pri Dunaji s pozemkom/ZĽAVA

  • Lipová 2492/35, Ivanka pri Dunaji
ID: #5986

Popis nehnuteľnosti:


Predmet dražby je samostatne stojaci rodinný dom v zástavbe nových rodinných domov, postavený na pozemku parc.č. 927/86. Nachádza sa na juhovýchodnom okraji obce Ivanka pri Dunaji, okr. Senec. Prístupný  je z Lipovej ulice, odkiaľ je napojený na verejný rozvod všetkých sietí.

Stavba je dispozične usporiadaná na celoročné viacgeneračné rodinné bývanie, súčasne je v katastri nehnuteľností evidovaná ako rodinný dom, ktorý spĺňa podmienky stavebného zákona č. 50/1976 Zb. v znení platných predpisov o stavbách na bývanie.

Dispozičné riešenie:

V dome sa nachádzajú dva samostatné byty a jedna prevádzka na výučbu plávania pre kojencov a predškolské deti. Hlavný vstup do domu je v strede stavby zo severovýchodnej strany a je spoločný pre byty aj pre prevádzku.

Na 1.NP sa v severozápadnej časti nachádza prevádzka výučby plávania, na čo sú priestory aj dispozične prispôsobené a vybavené. Šatňa sa nachádza v hlavnom vstupe stavby. V prevádzke sa nachádza vyhrievaný bazén, sauna, oddychová a prezliekacia miestnosť, kuchyňa, kúpeľňa. V oddychovej miestnosti je krb. Technológia bazéna ( filtrácia, ohrev, úprava vody) sa nachádza sa pod bazénom. Pod schodiskom sa nachádza technologická miestnosť- riadenie vzduchotechniky, bezénovej vody, klimatizácie a vetrania.

Na 1.NP sa v juhovýchodnej časti nachádza jeden dvojizbový byt. Obsahuje jednu dennú a jednu nočnú obytnú miestnosť, kuchyňu, kúpeľňu a zimnú záhradu.

Na 2.NP sa v podkroví sa nachádza druhý samostatný mezonetový byt. V strede stavby je točité schodisko pre vstup z 1.NP a druhé točité schodisko pre vstup do podkrovia. Na 2. NP obsahuje veľkopriestrovú obývačku, ktorá zaberá približne 4/9 zastavanej plochy podlažia. Priestor nad obývačkou je otvorený do krovu. Z obývačky sú prístupné dve terasy. Ďalej sa na podlaží nachádza kuchyňa, dve samostatné izby, ku každej patrí samostatná kúpeľňa a k rodičovskej izbe patrí navyše aj šatník, cez ktorý sa vchádza do izby rodičov.

V podkroví sa nachádza galéria, v časti s vežičkou je jedna obytná miestnosť, v strede je kúpeľňa a samostatné WC.

Materiálové zloženie a technické vyhotovenie stavby:

Dom je založený na betónových základových pásoch s vodorovnou hydroizoláciou. Strecha je zložitého geometrického tvaru- v podstate je to valbová strecha, z ktorej vystupujú tri veľké vikiere, a v severozápadnej časti stavby je vežička ( ihlanový tvar strechy). Krov je konštrukčne vyhotovený ako hambálok. Schody sú monolitické s povrchom z gresovej dlažby. Okná sú plastové s izolačným trojsklom, opatrené vnútornými hliníkovými žalúziami. Vnútorné dvere sú hladké fóliované do drevených zárubní. Vstupné dvere do bytov a do prevádzky sú bezpečnostné. Podlahy vo všetkých miestnostiach sú z gressovej dlažby. Vykurovanie stavby je ústredné podlahové teplovodné, doplnené o vyhrievanie rekuperátorom vzduchu. Elektroinštalácia je svetelná istená automatmi. V stavbe sa nachádza televízny rozvod pod omietkou, zabezpečovacie zariadenie, počítačový rozvod a vybavená je bleskozvodom. Rozvod studenej a teplej vody je z plastového potrubia, rozvod plynu je na 1. a 2.NP. Kanalizácia je z plastového potrubia - 2 stúpačky. Zdrojom TÚV je zásobníkový ohrievač napojený aj na solárne panely, ktoré sú na garáži.  Zdrojom tepla je plynový kotol Buderus. Stavba je vybavená systémom núteného vetrania.

Vybavenie na 1.NP v prevádzke výučby plávania:

Kuchyňa- sklokeramická varná doska, granitový drez, jednopáková batéria, samostatná elektrická rúra, zabudovaná umývačka riadu, zabudovaná chladnička a mraznička. Rozvinutá dĺžka linky je 4,65 m.

Kúpeľňa- rohová akrylátová vaňa, keramické umývadlo v murovanom pulte, WC so zabudovanou nádržkou v stene, samostatná sprcha. Všetky batérie sú jednopákové, steny sú obložené keramickým obkladom po strop. Bazén- monolitický bazén rozmerov 6x3 m, obložený keramickým obkladom Buchtal, technologicky vyhotovený ako napätá hladina s prelivovým žľabom. V priestore bazéna je odvlhčovač. Sauna má drevený obklad a vykurovaná je elektrickou pieckou.

Vybavenie bytu na 1.NP:

Kuchyňa- sklokeramická varná doska, priestorový nerezový odsávač pár, granitový drez, jednopáková batéria, zabudovaná elektrická a mikrovlnná rúra, zabudovaná umývačka riadu, zabudovaná chladnička a mraznička. Linka je z materiálu na báze dreva, skladá sa z troch častí- vstavaná časť, varný ostrovček a skriňová zostava. Rozvinutá dĺžka linky je 6,90 m. V byte je krb s vyhrievacou vložkou.

Kúpeľňa- rohová akrylátová vaňa, keramické umývadlo v murovanom pulte, WC so zabudovanou nádržkou v stene, samostatná sprcha. Všetky batérie sú jednopákové, steny sú obložené keramickým obkladom po strop.

Vybavenie bytu na 2.NP:

Kuchyňa- sklokeramická varná doska, rohový granitový drez, jednopáková batéria, zabudovaná elektrická a mikrovlnná rúra, zabudovaná umývačka riadu, zabudovaná chladnička a mraznička. Linka je z materiálu na báze dreva, skladá sa z dvoch častí- vstavaná časť pri stenách a varný ostrovček. Rozvinutá dĺžka linky je 12,50 m. V byte je krb s vyhrievacou vložkou.

Kúpeľňa rodičov- rohová akrylátová vaňa, dve keramické umývadlá v murovanom pulte, WC so zabudovanou nádržkou v stene, samostatná sprcha. Všetky batérie sú jednopákové, steny sú obložené keramickým obkladom po strop. V spálni je krb s vyhrievacou vložkou.

Kúpeľňa deti- keramické umývadlo v murovanom pulte, WC so zabudovanou nádržkou v stene, samostatná sprcha. Všetky batérie sú jednopákové, steny sú obložené keramickým obkladom po strop.

Garáž

Garáž s.č. 2493 je postavená na rovinatom pozemku KN p.č. 927/87. Je samostatne stojaca, postavená  na rohu ulice Lipová. stavba je e prízemná s podkrovím. Zastrešená je sedlovou strechou. Juhovýchodný roh stavby kopíruje oblúk ulice a parcely.

Stavba je v katastri nehnuteľností evidovaná ako garáž.

Dispozičné riešenie:

Stavba obsahuje priestor pre parkovanie dvoch osobných vozidiel a dielňu. Vjazd je z juhozápadnej strany z dvora, kde je aj vchod do dielne. Na severozápadnej stene stavby sú dvere vstup peších a okno na presvetlenie.

V podkroví sa nachádza povala na skladovanie materiálu, pretože podkrovie nie je stavebne dokončené.

Materiálové zloženie a technické vyhotovenie stavby: ( podľa posudku 23/2009)

Stavba je založená na betónových základových pásoch s vodorovnou hydroizoláciou. Fasáda je zo silikátovej omietky.  Vnútorné omietky sú štukové iba v miestnosti garáže.  Strecha je sedlová tesársky spracovaná. Klampiarske konštrukcie strechy sú z pozinkovaného plechu- žľaby a zvody. Okná sú plastové s izolačným dvojsklom, v podkroví sú drevené strešné okná. Podlahy sú z hrubého betónu. Elektroinštalácia je na svetelná a motorická istená automatmi.

 

 

Predmet dražby sa draží tak ako stojí a leží.


Benefity


Bazén

Benefity


Bazén

Kontakt


Mgr. Miloš Brezina

Predmet: Správa:
Súhlasím so spracovaním a uchovávanim osobných údajov zadaných v tomto formulári.

Podobné nehnuteľnosti


Image #1