Detail nehnuteľnosti

Dražba - rodinný dom v obci Lok / ZĽAVA 25%

  • Nová 132/25, Lok
ID: #5903
dražba 27 525 €
Dražba - rodinný dom v obci Lok / ZĽAVA 25%

Popis nehnuteľnosti:


Opis predmetu dražby je prevzatý zo znaleckého posudku č. 153/2011 vypracovaný Ing. Jozefom Homolom:

Rodinný dom je riešený ako klasický "štvorec", s neskôr realizovanou prístavbou predsieni. Je dvojpodlažný - prízemie a podkrovie (povala - neobývateľná, slúži výlučne ako skladovací priestor, prístup je po drevenom schodisku.) Pôvodný rodinný dom je z roku 1954.

Dispozičné riešenie prízemia objektu začínajúc zádverím kam sa dá dostať z prístupovej komunikácie po chodníku a predloženým schodišťom od ulice, pokračuje komunikačným priestorom jedálne a kuchyne, ktoré slúžia ako komunikačné miestnosti k ďalším priestorom pôvodnej stavby i prístavby vrátane dvoch izieb, jedálne a kuchyne, šatníku, WC i kúpeľne. Terasa je prístupná cez zadný vchod.

Objekt je po čiastočnej rekonštrukcii časti prvkov krátkodobej životnosti (rozvody vody, kanalizácie, kúrenia, elektroinštalácie, plynu, ohrievač TÚV, vykurovacie telesá, vchodové dvere, okná, zariaďovacie predmety, kuchynská linka, časť povrchových úprav stien i stropov, obklady, časť podláh), prvky dlhodobej životnosti sú v pôvodnom stave.

Dom sa z hľadiska výstavby dá rozčleniť na:

Pôvodnú stavbu z roku 1954, pozostávajúcu z dvoch izieb, kúpeľne a zadnej vstupnej chodby, kuchyne s jedálňou a šatníkom a prístavbu z roku 1980, pozostávajúcu z nového vstupného zádveria predsiene. Dom je napojený na inžinierske siete plynu a elektriny, vody a kanalizácie len do žumpy.

1. nadzemné podlažie:

Základy betónové pásové rovnako i podmurovka s vodorovnou izoláciou. Obvodové murivo, pôvodnej časti z plnej pálenej tehly, hr. 450 mm, prístavby z pórobetónových tvárnic hr. 300 mm. Priečky a výplňové muriov z plnej pálenej tehly rôznych hrúbok. Omietky vnútorné hladké vápennocementové. Vonkajšie pôvodné klasické brizolitové po rekonštrukcii novodobými stierkami so zateplením polystyrénom. Strop nad prístavbou nový monolitický železobetónový, pôvodná časť zostal drevený trámový strop. Krov drevená väznicová sústava s krokvami podopretými na väzniciach a pomúrniciach a vystuženými klieštinami, strecha valbová so sklonmi na všetky strany. Krytina pozižitá jednodrážková pálená škridla. Klampiarske konštrukcie okenných parapetov z hliníkového ťahaného plechu, žľaby a zvody strechy z pozinkovaného plechu. Okná časť nové z plastových profilov s izolačným dvojsklom a už osadenými vonkajšími hliníkovými okennými parampetami a časť v priečelí drevenné dvojité s exteriérovými plastovými roletami a pôvodnými vonkajšími okennými parapetami z pozinkovaného plechu. Interiérové dvere rámov s výplňou plné, alebo presklené v drevených zárubniach. Podlahy v obytných miestnostiach z veľkoplošncýh laminátových parkiet, v ostatných miestnostiach v kúpeľni s WC, jedálni a kuchyni i vo vstupnej predsieni a chodbe keramická dlažba. Obklady stien sú v kúpeľni s WC a v kuchyni keramické. Vykurovanie riešené  ako lokálne s vykurovacími telesami, ktorými sú plynové kachle tzv. "gamat" 2 ks. Vykurovanie doplnené o lokálny zdroj tepla, ktorým sú liatinové krbové kachle na tuhé palivo so zaústením spalín do komína, umiestnené v kuchyni. Inštalácia plynu je zameraná na plynový sporák v kuchyni a plynové kachle. Elektroinštalácia svetelná aj motorická. Rozvádzač umiestnený vonku na stene riešený istením cez poistky. Dom je bez bleskozvodu. Rozvod studenej a teplej vody oceľovým pozinkovaným potrubím, teplej zo zásobníkového elektrického ohrievača, do kuchyne a kúpelne. Studená voda aj do WC. Kanalizácia vedená ležatým a zvislým rozvodom novodurového potrubia z WC, kuchyne a kúpelne cez kanalizačnú prípojku do žumpy za domom. Kuchynská linka vyrobená na báze dreva s deleným nerezovým drezom s pákovou batériou, s eletkrickým sporákom so sklokeramickou varnou doskou s digestovom, vstavanou umývačkou a rúrou. Zariaďovacie predmety - jednoduchá smaltovaná oceľová vaňa s keramickým obkladom a obyčajnou sprchovou batériou, keramické umývadlo s obyčajnou batériou, WC kombi misa.

Kôlňa p.č. 518/1

Jednoduchá drobná stavba dvojpodlažná s pultovou strechou slúžiaca ako šopa na uskladnenie vecí či potrieb. Prízemie tvorené jediným priestorom slúžiacim ako sklad vecí či materiálov a s napojením na inžinierske siete elektriny. Suterén pod časťou prízemia slúžiaci ako pivnica bez napojenia na inžinierske siete.

1. Podzemné podlažie - základy pivničného priestoru sú pásové monolitické z prostého betónu. Steny monolitické betónové hr. 200mm bez vodorovnej i zvislej izolácie, stropná konštrukcia monolitická železobetónová doska. Schodisko predložené monolitické železobetónové so stupňami i podstupnicami. Podlaha hlinená. Bez vnútorných omietok. Dvere drevené zvlakové, sklápacie, bez okien. Bez ďalších inštalácií a vybavenia.

1. Nadzemné podlažie - základy nepodpivničenej časti pásové monolitické z prostého betónu. Obvodové murivo z pórobetónových tvárnic, hrúbky do 250 mm bez vodorovnej izolácie. Bez stropnej konštrukcie len podhľad zavesený na konštrukcii strechy. Strecha pultová jednoduchá. Krytina z pálených jednodrážkových škridiel. Klapiarske konštrukcie žľabu, zvodu z pozinkovaného plechu. Omietky vonkajšie hrubé vápennocementové, vnútorné vápennocementové hladké. Podlaha betónová s nášľapnou vrstvou z cementového poteru. Bez keramického obkladu. Dvere vchodnové, jednokrídlové, presklené, hladké v drevených zárubniach. Okno jednouché drevené. Vo vnútri sa nachádza svetelný rozvod elektriny. Bez rozvodu vody i kanalizácie, či plynoinštalácie, bez vykurovania, bez akýchkoľvek ďalších rozvodov, inštalácií a vybavenia.

Vonkajšie WC

Vonkajší záchod za domom drevený z hranolkov a dosák postavený nad žumpou s napojením do kanalizácie, vybudovaný v roku 1990.

Prístrešok terasy

Drevený prístrešok tesárskej konštrukcie nad terasou za domom pred zadným vstupom. Zvislá nosná konštrukcia čiastočne z drevených stĺpov uchytených na rektifikačných železných kotvách zabetónovaných do základových betónových  pätiek a čiastočne ju tvorí obvodové murivo k rodinnému domu. Jednoduchý pultový krov uložený na väzničkách s krytinou z asfaltových živičných pásov. Konštrukcia napustená ochranným prostriedkom. Spevnená plocha terasy pred vstupom do domu bude dláždená z keramickej dlažby. Prístrešok vybudovaný v roku 2009.

 

Predmet dražby sa draží tak ako stojí a leží.


Kontakt


Mgr. Miloš Brezina

Predmet: Správa:
Súhlasím so spracovaním a uchovávanim osobných údajov zadaných v tomto formulári.

Podobné nehnuteľnosti


Image #1
dražba 28 100 €

Domy a vily - Rodinný dom Príprava 1. kola dražby domu - Mučín Školská 12, Mučín

  • 176.00m2
  • 4
dražba 23 450 €

Domy a vily - Rodinný dom Dražba rodinného domu - Maršová-Rašov - 1. kolo Maršová 191, Maršová-Rašov

dražba 24 500 €

Byty - 3 izbový byt Dražba 3-izb. bytu - Veľké Úľany-Nové Osady - 1. kolo Nové Osady 12, Veľké Úľany

  • 82.01m2
  • 3