Detail nehnuteľnosti

Dražba - rodinný dom v Opoji - Výrazná zľava

  • Opoj 207, Opoj
ID: #5984

Popis nehnuteľnosti:


Opakované kolo dražby - výrazná zľava

Rodinný dom súp.č. 207 sa nachádza v obci Opoj, na frekventovanej komunikácii v lokalite rodinných domov v štandardnom prevedení. Ide o samostatne stojací rodinný dom s 1.NP bez podpivničenia so sedlovou strechou, napojený na verejné rozvody vody, kanalizáciu, plyn, elektriku a telekomunikačné rozvody. Objekt bol daný do užívania v roku 1953, prístavba v roku 1970. V roku 2005 bola prevedená kompletná rekonštrukcia., podrezanie muriva s izoláciou, nové podlahy, odstránenie a domurovanie nových priečok, nový krov, strešná krytina a klampiarske konštrukcie, nové rozvody nízkeho napätia, kanalizácie, plynu, nové okná, omietky, rekonštrukcia kúpeľne a kuchyne. Na základe použitých stavebných materiálov, kvality vyhotovenia ako aj technického stavu som životnosť rodinného domu stanovila na 100 rokov. Prvky dlhodobej životnosti nevykazujú vonkajšie znaky porúch.

Viac ako polovica podlahovej plochy domu je určená na rodinné bývanie- dom obsahuje jednu samostatnú bytovú jednotku, preto je stavba ohodnotená ako rodinná dom, ktorý spĺňa podmienky Stavebného zákona.

Dispozičné riešenie:

Pôdorysný tvar objektu je obdĺžnikového tvaru.

1.NP – komora, samostatné WC, kúpeľňa, chodba, kuchyňa s jedálňou, obývacia miestnosť, predsieň, šatňa, spálňa.

Konštrukčno – materiálový popis:

Objekt je postavený na betónových základových s vodorovnou izoláciou. Zvislé konštrukcie, obvodové steny murované z tehál – iný materiál, pórobetón hrúbky nad 400-500mm, deliace konštrukcie murované. Obvodový plášť rodinného domu je s povrchovou úpravou na báze umelých látok s čiastočným zateplením, vnútorné steny sú vápenno cementové s náterom. Stropy sú železobetónové s rovným podhľadom, zastrešenie väznicovou sedlovou strechou s betónovou dvojdrážkovou  krytinou, klampiarske konštrukcie sú z pozinkovaného plechu. V kúpeľni, vaňa v samostatnom  WC a kuchyni keramický obklad, okná plastové s izolačným dvojsklom , okenné plastové žalúzie. Podlahy veľkoplošné laminátové, korok v ostatných častiach domu podlaha z keramickej dlažby. Vykurovanie – zdroj vykurovania – lokálne  plynové kachle gamatky, vnútorný rozvod vody z plastového potrubia studenej a teplej vody z centrálneho zdroja, zdroj teplej vody – plynový zásobníkový ohrievač.

Vybavenie kuchyne - nachádza sa tu kuchynské linka so zabudovanými spotrebičmi, elektrická rúra, sporák, nerezový drez s pákovou batériou, digestor. Keramický obklad stien nad kuchynskou doskou.

Vybavenie kúpeľne - nachádza sa tu rohová vaňa obložená keramickým obkladom, sprchový kút, umývadlo s pákovou batériou, keramická podlaha, keramický obklad stien. V samostatnom WC je osadený splachovací záchod s  nádržkou, obklad stien, podlaha z keramickej dlažby.

Vek stavby a opotrebenie:

Stavba bola daná do užívania v roku 1953. Vek domu k roku ohodnotenia je preto 2018-1953=65 rokov, predpokladaná životnosť domu je základná 100 rokov - stavba na bývanie s hrúbkou obvodového plášťa 400 – 500mm. Údržba prvkov krátkodobej životnosti je zabezpečovaná. Prvky dlhodobej životnosti nevykazujú poruchy na základoch, obvodovom murive a zastrešení

Sklad na parc. 194/5 - Ide o samostatne stojací objekt s 1.NP s podpivničením so šikmou strechou, postavený na betónových základoch, zvisle konštrukcie murované z tehál, drevený krov s azbestocementovou krytinou, klampiarske konštrukcie z pozinkovaného plechu. Okná a dvere jednoduché drevené, podlaha v suteréne hlinená, murivo a strop betónové.

Predmet dražby sa draží tak ako stojí a leží.


Kontakt


Mgr. Miloš Brezina

Predmet: Správa:
Súhlasím so spracovaním a uchovávanim osobných údajov zadaných v tomto formulári.

Podobné nehnuteľnosti


Image #1
dražba 56 500 €

Domy a vily - Iný objekt na bývanie Príprava 2. kola dražby 43 bytov - Utekáč Utekáč

  • 1980.00m2
  • 43
dražba 55 000 €

Domy a vily - Rodinný dom Dražba rodinný dom s pozemkom / Zlaté Klasy-Rastice Horná 285/7, Zlaté Klasy

  • 186.80m2
dražba 50 310 €

Domy a vily - Rodinný dom Príprava 3. kola dražby domu - Hliník nad Hronom Námestie SNP 117, Hliník nad Hronom

  • 386.00m2
  • 2
dražba 52 425 €

Byty - 3 izbový byt Dražba trojizbového bytu - Hlohovec - ZĽAVA Koperníkova 1367/1, Hlohovec

  • 73.64m2
  • 3
dražba 54 300 €

Domy a vily - Rodinný dom Dražba rodinného domu - Topoľníky - Zľava Trhová 549/16, Topoľníky

  • 125.94m2
  • 3