Detail nehnuteľnosti

Dražba dvoch rodinných domov - Horné Zelenice - 1. kolo

  • Horné Zelenice 105, Horné Zelenice
ID: #6167

Popis nehnuteľnosti:


Rodinný dom s.č.105  na parc. KN č.185/3

     Predmetom dražby je samostatne stojaca stavba rodinného domu so s.č.105 na parc.KN č.185/1 nachádzajúca sa v k.ú Horné Zelenice, obce Horné Zelenice. Stavba je s prízemná s pôdorysom v tvare písmena "L" s rozčlenením na pôvodnú ako i dve prístavbové časti.

Dispozičné riešenie podlaží je nasledovné.

Prístavba z rok 1950

1. N.P-prízemie

Dispozičné riešenie pozostáva z kúpeľne a z kuchyne.

Prístavba z rok 2010

1. N.P-prízemie

Dispozičné riešenie pozostáva z izby a kúpeľne.

Pôv.stavba z roku 1930

1. N.P-prízemie

Dispozičné riešenie pozostáva z 2-och izieb.

RD so s.č. 105 bol postavený do roku 1970. Vek pôvodnej stavby je od r. 1930, vek prístavby realizovanej v 1.etape s rokom 1950 a vek stavby prístavby realizovanej v 2 etape rok 2010. Vek stavby pôvodnej stavby je potom 91 rokov. Vek prístavby realizovanej v 1. etape 71 rokov a v 2.etape 11 rokov.

Počas životnosti v posledných rokoch a to v roku 2010 bola urobená totálna rekonštrukcia interiéru i s vnútorným vybavením.

Mimoriadne deštrukčne zmeny v nosných konštrukciách stavby nie sú viditeľné.

Základy betónové - objekt bez podzemného podlažia s vodorovnou izoláciou. Podmúrovka - nepodpivničené - priem. výška do 50 cm - omietaná. Murivo - murované z iných materiálov do 50 cm- nameraná hrúbka 63 cm v pôvodnej časti v prístavbe i 36 cm ako i v prístavbe z roku 2010 je hrúbka 20 cm - drevostavba so zateplením. Vnútorné omietky stien sú vápenné hladké. Krov je sedlovej hambálkovej konštrukcie a potom v časti prístavieb sú pultové. Krytina strechy na krove je škridla ťahaná drážková ako prevažujúca, v časti prístavby z roku 2010 je plech pozinkovaný s poplastovaním. Klampiarske konštrukcie strechy sú žľaby zvody a záveterné lišty. Klampiarske konštrukcie ostatné sú parapety z hliníkového plechu. Dvere sú dyhované. Okná sú osadené plástové. Okenné žalúzie sú kovové. Podlahy obytných miestností(okrem obytných kuchýň) - veľkoplošné parkety. Dlažby a podlahy ostatných miestností sú keramické dlažby. Elektroinštalácia je urobená i na 380 V. Rozvod vody z plástového potrubia studenej i teplej vody. Kanalizácia do žumpy 1 x PVC potrubie. Inštalácia zemného plynu. Zdroj teplej vody - kotol ústredného vykurovania. Zdroj vykurovania - závesný plynový kotol ÚK.  Vybavenie kuchyne - drezové umývadlo je nerezové, kuchynská linka z materiálov na báze dreva s rozvinutou šírkou 1,95 m. Vnútorné vybavenie -  vaňa plástová rohová, umývadlo 2 ks. Vodovodné batérie - 2 x páková sprchová a 3 ks pákové nerezové. Záchod  je  osadený splachovací kombi a 1 ks. Vnútorné obklady - v prevažnej časti kúpelne nad 1,35 m 2 x a v kuchyni pri sporáku a dreze.

Rodinný dom s.č.106 na parc. KN č.185/1

   Predmetom dražby je stavba s obdĺžnikovým pôdorysom.

Dispozičné riešenie podlažia je nasledovná.

1. N.P-prízemie

Dispozičné riešenie pozostáva z troch izieb + obývacej izby s kuchyňou, predsiene, spojovacej chodby, špajze s osadeným kotlom ÚK, kúpeľne a samostatného WC. Vek  stavby je k roku vypracovania zn.posudku 7 rokov.

Mimoriadne deštrukčne zmeny v nosných konštrukciách stavby nie sú viditeľné. Stavba je s primeranou údržbou.

Základy betónové - objekt bez podzemného podlažia s vodorovnou izoláciou. Podmúrovka - nepodpivničené - priem. výška do 50 cm - omietaná. Murivo - murované z iných materiálov do 40 cm i so zateplením nameraná hrúbka muriva 41= Ytong + 10 cm zateplenie. Deliace konštrukcie sú tehlové alebo z Ytongu. Vnútorné omietky stien sú vápenné hladké. Krov je sedlovej konštrukcie. Krytina strechy na krovej je plech pozinkovaný s poplástovaním Ranilla. Klampiarske konštrukcie strechy sú žľaby zvody a záveterné lišty. Klampiarske konštrukcie sú parapety z hliníkového plechu. Fasádne omietky  sú -4 x nad 2/3 iny omietky na báze umelých hmôt. Dvere sú dyhované s osadením do obíjaných zárubní. Okná sú osadené plástové. Okenné žaluzie sú kovové. Dlažby a podlahy ostatných miestností - veľkoplošné keramické dlažby-.Elektroinštalácia je urobená i na 380 V. Bleskozvod je osadený. Rozvod vody z plástového potrubia studenej i teplej vody. Kanalizácia do ČOV 1 x PVC potrubie. Inštalácia zemného plynu. Zdroj teplej vody - kotol ÚK. Zdroj vykurovania - závesný plynový kotol ÚK.  Vybavenie kuchyne - sporák keramický s elektrickou rúrou, drezové umývadlo je nerezové, kuchynská linka z materiálov na báze dreva s rozvinutou šírkou 3,75 m. Vnútorné vybavenie -  vaňa plástová rohová, umývadlo 1 ks. Vodovodné batérie - 1 x páková sprchová a 2 ks pákové nerezové. Záchod  je  osadený geberit. Vnútorné obklady - v prevažnej časti kúpelne nad 1,35 m ako i u vane a v kuchyni pri sporáku a dreze. Elektrický rozvádzač je osadený s ističmi.

Prístrešok na parc.č.185/4 pri prednom oplotení

    Predmetom dražby je aj drobná stavba prístrešku slúžiaca ako besiedka. Dispozične je stavba tvorená s jednou miestnosťou.

Mimoriadne deštrukčné zmeny v nosných konštrukciách prvkov nie sú viditeľné.

Základy - betónové i s podmúrovkou. Zvislé konštrukcie - iba drevené nosné stĺpy bez výplne stien, iba jedna bočná strana je zatvorená s OSB doskou. Krov je pultový. Krytiny strechy na krove je plech trapézový pozinkovaný. Klampiarske konštrukcie z pozinkovaného plechu. Vonkajšia úprava povrchov s napustením impregnáciou. Vnútorná úprava povrchov- napustenie impregnáciou. Podlaha je s povrchovou úpravou keramická dlažba. Elektroinštalácia na 220 V s ističmi.

Stavba prístrešku na auto -parc.č.185/4

      Predmetom dražby je drobná stavba prístrešku na auto postavená pri stavbe RD so s.č.106 Dispozične stavba pozostáva z jednej miestnosti. Stavebnotechnický popis je bližšie uvedený v časti prízemia.

Údržba stavby je primeraná veku a  kvalite vyhotovenia predmetnej stavby. Vzhľadom na konštrukčné vyhotovenie ako i technický stav sa dá predpokladať životnosť stavby na cca 40 rokov.

Stavba terasy na parc.č.185/4

   Stavba terasy s napojením na zadné čelo domu so s.č.106. Dispozične je stavba tvorená s jednou miestnosťou.  

Mimoriadne deštrukčné zmeny v nosných konštrukciách prvkov nie sú viditeľné.

Základy - betónové i s podmúrovkou. Zvislé konštrukcie - iba stĺpiky z drevenej nosnej konštrukcie. Krovná konštrukcia je sedlová hambálková. Krytiny strechy na krove je plech pozinkovaný s poplástovaním Ranilla. Klampiarske konštrukcie sú z pozinkovaného plechu. Vonkajšia úprava povrchov je napustenie impregnáciou Vnútorná úprava povrchov- napustenie impregnáciou. Podlaha je s keramickou dlažbou i s vodorovnou izoláciou. Elektroinštalácia je svetelná a poistkovými ističmi.

  Stavba skladu dreva na parc.č.185/4

Stavba skladu dreva s predloženým oznámením k drobnej stavbe ktoré vydala Obec Horné Zelenice pod č.j.449/2015 zo dňa 9.12.2015. Dispozične stavba pozostáva z dvoch miestností.

Vek stavby je k roku vypracovania zn.posudku 6 rokov. Údržba stavby je mierne zanedbaná. V jednej z miestností preteká cez krovnú konštrukciu do interiéru. Životnosť stavby však zatiaľ nie je obmedzená.

Základy bez podmúrovky , iba základy pod stĺpikmi. Zvislé konštrukcie - jednostranne obité s latovaním a z dvora je potom obklad s polystyrénom a s povrchovou úpravou s omietkou na báze umelých hmôt. Krov je pultový. Krytiny strechy na krove je plech pozinkovaný. Klampiarske konštrukcie sú z pozinkovaného plechu. Dvere sú osadené plástové. Podlahy sú hrubé betónové. Elektroinštalácia je svetelná na 220 V s ističmi.

 

Predmet dražby sa draží tak ako stojí a leží.


Kontakt


Mgr. Miloš Brezina

Predmet: Správa:
Súhlasím so spracovaním a uchovávanim osobných údajov zadaných v tomto formulári.

Podobné nehnuteľnosti


Image #1