Detail nehnuteľnosti

Dražba rodinného domu - NR-Dražovce - 1. kolo

  • Pri Perinovej studni 343/20, Nitra-Dražovce, Nitra
ID: #6242

Popis nehnuteľnosti:


Predmetom dražby je jednopodlažná stavba rodinného domu s. č.343 (Pri Perinovej studni č.o.20) situovanú na pozemkových parcelách č.39/7 a č.43/2 pozostávajúcu z pôvodnej časti pochádzajúcej z roku 1930 a prístavby realizovanej k jej ľavej bočnej časti realizovanej v roku 2012 (komunikačná chodba).

V rokoch 2004 až 2012 bola realizovaná čiastočná vnútorná rekonštrukcia domu spočívajúca v realizácii novej kúpeľne, WC a kuchyne s vnútornými inštaláciami a vybavením, výmene nášlapných vrstiev podláh, výmene pôvodných okien a dverí i výmene pôvodnej strešnej krytiny za novú.

Stavba rodinného domu nie je už dlhšie trvale obývaná, jej pravidelná bežná údržba je úplne zanedbaná.

Rodinný dom s.č.343 (Pri Perinovej studni č.o.20) obsahuje v súčasnosti nasledovné miestnosti a priestory:

Pôvodná časť

Prízemie /I.NP/ - tri izby, kuchyňu, kúpeľňu, WC, predsieň a sklad.

Prístavba

Prízemie /I.NP/ - vstupnú komunikačnú chodbu.

1. NADZEMNÉ PODLAŽIE

Technický popis - betónové základy bez vodorovnej izolácie, obvodové murivo pôvodnej časti z nepálenej tehly v kombinácii s kamenným murivom hr.50cm, prístavby kvádrové hr.35cm,v prednej a bočnej ľavej časti domu vo dvore zateplená polystyrénom hr.5cm spolu so stavebným lepidlom. Stropy drevené trámové prevažne bez podhľadov, väznicový valbovo-sedlový krov je pokrytý trapézovým pozinkovaným plechom s nástrekom, bez klampiarskych konštrukcií.

Deliace priečky tehlové, vnútorné úpravy povrchov stien–hladké vápenné omietky, vonkajšie úpravy povrchov fasád-1x cementová zdrsnená omietka celá bočná stena od susedov, bez schodiska, prístup na povalu iba rebríkom zvonka.

Okná prevažne drevené zdvojené, predné plastové s izolačným dvojsklom. Dvere prevažne dyhované, podlahy obytných miestností z laminátových veľkoplošných parkiet, podlahy ostatných miestností detto, z keramických dlažieb i betónové. Vykurovanie lokálne-2ks plynových kachieľ, elektroinštalácia svetelná - ističe, inštalácia zemného plynu, rozvod studenej i teplej vody v plastovom potrubí, v súčasnosti bez zdroja teplej vody, kanalizácia z kúpeľne, z WC a z kuchyne do verejnej kanalizácie(jeden vývod z PVC).V kúpeľni plastová rohová vaňa a 1ks umývadla,1ks splachovacieho WC typu COMBI, v kuchyni linka na báze dreva dĺžky 3,80m s nerezovým drezom, sporák kombinovaný, v prednej izbe kozub s uzavretým ohniskom, vnútorné keramické obklady v kúpeľni do výšky 200cm,obklad vane, vo WC a dvoch stien v kuchyni.

Letná kuchyňa bez s.č. na p.č.43/3 - predná

Jedná sa o prednú letnú kuchyňu s podpivničením situovanú vo dvore na pozemkovej parcele č.43/3,ktorá začala byť užívaná v roku 1955,t.j. vek - 67 rokov. Stavba obsahovala v prízemí pôvodne letnú kuchyňu a v suteréne pivnicu so vstupným schodiskom.

Pravidelná bežná údržba stavba je úplne zanedbaná, poškodené sú všetky prvky dlhodobej i krátkodobej životnosti stavby.

Letná kuchyňa bez s.č. na p.č.43/3 - zadná

Jedná sa o zadnú letnú kuchyňu s podpivničením situovanú vo dvore na pozemkovej parcele č.43/3,ktorá začala byť užívaná v roku 1960,t.j. vek - 62 rokov. Stavba obsahovala v prízemí pôvodne letnú kuchyňu a v suteréne pivnicu so vstupným schodiskom.

Pravidelná bežná údržba stavba je úplne zanedbaná, poškodené sú všetky prvky dlhodobej i krátkodobej životnosti stavby.

 

Predmet dražby sa draží tak ako stojí a leží.


Kontakt


Mgr. Miloš Brezina

Predmet: Správa:
Súhlasím so spracovaním a uchovávanim osobných údajov zadaných v tomto formulári.

Podobné nehnuteľnosti


Image #1
dražba 43 200 €

Domy a vily - Rodinný dom Príprava 3. kola dražby domu - Slovinky 49, Slovinky

  • 388.00m2
  • 5
dražba 45 800 €

Domy a vily - Rodinný dom Príprava 1. kola dražby domu - Gelnica Slovenská ulica 6, Gelnica

  • 234.00m2
  • 3