Detail nehnuteľnosti

Dražba rodinného domu - Salka - 2. kolo

  • Salka 103, Salka
ID: #6047

Popis nehnuteľnosti:


Zľava 25%

Rodinný dom s. č. 103 na parcele č 104 bol z časti (zadná časť 46,25 m2) postavený cca v roku 1935 a z časti (predná časť 126,96 m2) v roku 1975. Obe časti domu sú medzi sebou prevádzkovo prepojené medzi kúpeľňou prednej časti a kuchyňou zadnej časti domu.

V rokoch 2006 až 2007 bol rodinný dom zvnútra rekonštruovaný. Počas rekonštrukcie domu bolo realizované i nové zastrešenie prednej časti domu novým sedlovým krovom spolu s plánovaným, zatiaľ však ešte stále rozostavaným nedokončeným plánovaným obytným podkrovím.

V roku 2009 bola spracovaná na rekonštrukciu stavby projektová dokumentácia a Obcou Salka bolo vydané stavebné povolenie „Zmena dokončenej stavby – prestavba a nadstavba rodinného domu“.

Z pôvodnej, prednej časti domu (z roku 1975) zostali základy s podmurovkou, obvodové murivo, stropná konštrukcia a vonkajšie úpravy povrchov stien. Všetky ostatné konštrukcie a vybavenie bolo urobené nanovo. Zadná, pôvodná časť domu bola tiež zvnútra čiastočne zrekonštruovaná (okná, dvere, podlahy, vnútorné úpravy povrchov stien, vnútorné inštalácie, vybavenie kuchyne, ústredné vykurovanie).

Dispozičné riešenie:

a/Predná časť (1975) – tri izby, kuchyňa, jedáleň, kúpeľňa s WC, špajza, vstupné zádverie s chodbou a závetrie.

b/Zadná časť (1935) – izba, kuchyňa a vstup na povalu.

Rozostavané nedokončené podkrovie, z ktorého bolo vyhotovené v časti obvodové murivo, s časťou priečok, osadenými oknami, dverami a časťou podlahy bočnej loggie by malo podľa projektovej dokumentácie obsahovať dve izby a dve loggie.

Rodinný dom s.č.104 na p.č.109

Jedná sa o jednopodlažnú stavbu pôvodného rodinného domu s.č.104  s hospodárskou časťou v jej zadnej časti, ktorá začala byť užívaná cca.v roku 1935, t.j.vek - cca.84 rokov.

Rodinný dom obsahoval v roku 2015 nasledovné miestnosti a priestory : dielňu a tri skladovacie priestory.

Pravidelná bežná údržba domu bola zanedbaná, jej zadná časť, ktorá obsahovala dva sklady bola asanovaná. Stavba nebola obývaná.

 

Predmet dražby sa draží tak ako stojí a leží.


Kontakt


Mgr. Miloš Brezina

Predmet: Správa:
Súhlasím so spracovaním a uchovávanim osobných údajov zadaných v tomto formulári.

Podobné nehnuteľnosti


Image #1
dražba 27 525 €

Domy a vily - Rodinný dom Dražba - rodinný dom v obci Lok / ZĽAVA 25% Nová 132/25, Lok

  • 120.62m2