Detail nehnuteľnosti

Dražba rodinného domu - Trnava - 2. kolo

  • Špačinská cesta 1597/136, Trnava
ID: #6071

Popis nehnuteľnosti:


2. kolo - Zľava

Rodinný dom súp. č. 1597 na pozemku s parc. č. 5022/6 v kat. ú. Trnava (v mestskej časti Kopánka), sa nachádza medzi rodinnými domami so štandardným vybavením, v zastavanom území mesta, v obytnej časti. Jedná sa o budovu s jedným nadzemným podlažím, čiastočným podpivničením, sedlovou strechou, bez využitia podkrovia, vstavanou garážou pre jedno osobné motorové vozidlo.

Rodinný dom bol daný do užívania roku 1940. Na rodinnom dome bola počas jeho užívania vykonávaná potrebná pravidelná údržba. Údržba prvkov krátkodobej životnosti v súčasnej dobe je zabezpečovaná. Úplná rekonštrukcia bola vykonaná v roku 2000 - výmena strešnej krytiny, oplechovania, vonkajších omietok, vnútorného vybavenia kuchyne a kúpeľne, všetkých vnútorných vedení. Ďalšia rozsiahlejšia rekonštrukcia bola v roku 2011 - bola realizovaná prestavba garáže na jednu samostatnú bytovú jednotku - výmena okien, nášľapných vrstiev podláh, vnútorného vedenia elektriny, vody, kanalizácie, ústredného kúrenia ako i vnútorného vybavenia kuchyne a kúpeľne.

1. Podzemné podlažie

Prvé podzemné podlažie dispozične pozostáva z jednej miestnosti skladu a schodiskového priestoru.

Osadenie podlažia je 1,80 m od úrovne terénu, so zvislou izoláciou. Zvislé konštrukcie podlažia sú z monolitického betónu + kontaktné zateplenie vnútorné z polystyrénu. Vnútorné omietky na podlaží sú hladké - sadrové. Stropná konštrukcia podlažia je s rovným podhľadom monolitická železobetónová. Podlaha v miestnosti je z keramickej dlažby. Elektroinštalácia podlažia je len svetelná. Ústredné kúrenie je konvekčné teplovodné, je osadený aj radiátor oceľový plechové panelový. Schody sú betónové s povrchom nášľapnej vrstvy z keramickej dlažby.

1. Nadzemné podlažie

Prvé nadzemné podlažie dispozične pozostáva zo závetria, predsiene, chodby, kuchyne s jedálenským kútom, obývacej izby, dvoch obytných miestností, kúpeľne, samostatného záchodu; prístavba pozostáva z dvoch obytných miestností, kuchyne, kúpeľne a záchodu.

Základy rodinného domu tvoria monolitické železobetónové základové pásy s vodorovnou izoláciou proti zemnej vlhkosti. Podmurovka je vyhotovená z tehál plných pálených s priemernou výškou 0,30 m. Zvislé konštrukcie podlažia sú murované z tehál v prevažujúcej skladobnej hrúbke 0,45 m, deliace priečky sú tehlové. Vnútorné omietky na podlaží sú hladké - sadrové. Stropná konštrukcia podlažia je s rovným podhľadom drevená-trámová, horným a dolným dreveným záklopom. Sedlová strecha je pokrytá betónovou krytinou jednodrážkovou zn. Bramac. Klampiarske konštrukcie strechy sú vyhotovené z obojstranne pozinkovaného plechu, klampiarske konštrukcie ostatné (parapety a pod.) sú taktiež

z obojstranne pozinkovaného plechu, farbenej. Fasádne omietky sú na celej omietanej ploche steny omietky zdrsnené, obklady sú vyhotovené do 1/3 obloženej plochy, z kamenných dosák. Schody do podkrovia (v časti prístavby) majú kovovú nosnú konštrukciu. Dvere na podlaží sú drevené rámové - hladké plné alebo presklené (osadené do drevených kazetových zárubní); okná sú prevažne plastové s izolačným dvojsklom a opatrené vonkajšími plastovými roletami. Garážové vráta sú segmentové, hliníkové, zateplené na diaľkové ovládanie. Podlahy v obytných miestnostiach sú prevážne drevené parkety (v prístavbe veľkoplošné laminátové parkety), pričom v ostatných miestnostiach je podlaha pokrytá keramickou dlažbou. Podlažie je vykurované ústredným konvekčným vykurovanín, radiátormi oceľovými panelovými. Zdrojom vykurovacej a teplej vody je závesný kotol (umiestnený v práčovni) prepojený so zásobníkom teplej vody. V rodinnom dome je realizovaná inštalácia zemného plynu. Je vyhotovený aj rozvod TV signálu pod omietkou, ako i zabezpečovacie zariadenie. Elektroinštalácia podlažia je svetelná ako i motorická. Rozvod vody je vyhotovený z Pe potrubia studenej a teplej vody z centrálneho zdroja. Kanalizácia do kanalizačnej sústavy mesta je z Pe potrubia. Vybavenie kuchyne pozostáva : sklokeramická varná jednotka, zabudovaná elektrická rúra, odsávač par, drez oceľový nerezový, zabudovaná umývačka riadu, kuchynská linka je z materiálov na báze dreva rozvinutej šírky 3,60 m´;

 prístavbe sporák plynový s elektrickou rúrou, odsávač par, drez oceľový nerezový, kuchynská linka je z materiálov na báze dreva rozvinutej šírky 1,20 m´. Vnútorné vybavenie podlažia : vaňa plastová rohová, umývadlo, samostatná sprcha; v prístavbe je samostatná sprcha a 2 umývadlá. Vodovodné batérie sú pákové nerezové so sprchou v počte 2 kusy a pákové nerezové v počte 2 kusy; v prístavbe pákové nerezové so sprchou v počte 1 kus a pákové nerezové v počte 4 kusy. Záchod je umiestnený samostatne, je splachovací s umývadlom; v prístavbe splachovací s umývadlom. Vnútorné obklady stien na podlaží sa nachádzajú v prevažnej časti kúpeľne nad výšky 1,35 m, obloženie samostatnej sprchy, záchodu a kuchyne (pri dreze a sporáku). Na tomto podlaží je umiestnený elektrický rozvádzač s automatickým istením.

Prístavba z roku 1990: Prístavba po prestavbe z roku 2011 má obdobné stavebno-technické vyhotovenia, ako pôvodnej časti rodinného domu. Užívaná je od roku 1990. V roku 2011 bola prestavaná z časti na oddelenú bytovú jednotku.

 

Predmet dražby sa draží tak ako stojí a leží.


Kontakt


Mgr. Miloš Brezina

Predmet: Správa:
Súhlasím so spracovaním a uchovávanim osobných údajov zadaných v tomto formulári.

Podobné nehnuteľnosti


Image #1