Detail nehnuteľnosti

Dražba rodinného domu - Veľké Ripňany - 1. kolo

  • Hlohovecká 163/307, Veľké Ripňany
ID: #6178

Popis nehnuteľnosti:


Predmetom dražby je samostatne stojaci prízemný dom so sedlovou strechou s obytným podkrovím, čiastočne podpivničený. Pôvodný rodinný dom bol postavený v roku 1962 a v roku 2006 bola daná do užívania prístavba a nadstavba.

1.podzemné podlažie – suterén je prístupný z domu jednoramenným betónovým schodiskom a dispozične tvorí kotolňu, vodáreň a sklady. Suterén je osadený v hĺbke nad 2 m bez zvislej izolácie. Zvislé nosné konštrukcie sú z monolitického betónu. Deliace konštrukcie sú taktiež z monolitického betónu. Vnútorné omietky sú vápenné šťukové. Strop je železobetónový monolitický. Schody sú betónové s povrchom z cementového poteru. Dvere sú hladké, osadené v kovových zárubniach. Okno je jednoduché oceľové. Elektroinštalácia je svetelná i motorická. V suteréne je inštalácia zemného plynu do kotolne. V kotolni je kotol na ÚK na zemný plyn, ktorý slúži aj Hospodárska budova ako zdroj TÚV.

1.Nadzemné podlažie – Dispozične pozostáva z: zádverie, schodište do suterénu, komunikačná chodba, chodba, komora, WC, tri izby, kuchyňa, hala so schodišťom do podkrovia. Základy sú betónové s hydroizoláciou. Zvislé nosné konštrukcie sú kombinované prevažne však murované zo škvarobetónových tvárnic v hrúbke do 50 v pôvodnom dome a v prístavbe sú z tehloblokov. Deliace konštrukcie sú tehlové a vnútorné omietky sú vápenné šťukové. Strop je drevený trámový s rovným podhľadom. Krov je hambálkový. Krytina na krove je z bet. škridle KM Beta, klampiarske konštrukcie strechy sú z pozinkovaného plechu, vrátane vonkajších parapetov. Fasáda na pôvodnom dome je zo škrabaného brizolitu a v nadstavbe z hrubej omietky. Schody do podkrovia sú železobetónové monolitické bez povrchovej úpravy. Dvere sú hladké osadené v kovových zárubniach. Okná sú dvojité drevené s doskovým ostením. Podlahy v obytných miestnostiach sú prevažne dubové vlysy. V ostatných miestnostiach sú keramické dlažby. Radiátory ÚK sú oceľové panelové. Elektroinštalácia je svetelná i motorická. Na prízemí je zabudovaný slaboprúd, rozvod TV antény pod omietkou. Dom je opatrený bleskozvodom. Rozvody vody sú z pozinkovaného potrubia. Na prízemí je inštalácia plynu do kuchyne. Vnútorné obklady sú v kúpeľni, WC a v kuchyni. Kúpeľňa je vybavená liatinovou vaňou a keramickým umývadlom. Elektrický rozvádzač je s poistkami.

1. Podkrovie – Dispozične riešenie tvorí hala so schodišťom, WC, kúpeľna, chodba, kuchyňa a tri izby. Obvodové murivo je z tehloblokov. Deliace konštrukcie sú tehlové a vnútorné omietky sú vápenné šťukové. Strop je drevená trámový s podhľadom. Okná sú plastové s izolačným dvojsklom. Podlahy sú v obytných miestnostiach plávajúce laminátové. Elektroinštalácia je iba svetelná. V podkroví je inštalácia slaboprúdu  a rozvod TV antény. Vodoinštalácia je z PVC potrubia v jednej vetve.

Hospodárska budova bez s.č. na parc.č.750/1 a 750/2

Vo dvore za domom sa nachádza hospodárska budova s pôdorysom v tvare písmena „L“. Jedná sa o samostatný prízemný objekt so sedlovou strechou bez podkrovia a bez suterénu. Budova bola postavená v roku 1973. Dispozične tvorí chliev pre domáce, hospodárske zvieratá, garáž, kotrece pre chovnú stanicu psov. Základy sú betónové bez podmurovky. Zvislé nosné konštrukcie sú z PPT v hrúbke do 30cm. Strop je železobetónový monolitický. Krov je drevený hambálkový. Krytina je kombinovaná z azbestovocementových vlnoviek ako aj z kovového tvarovaného plechu, prevažne však z azbestovocementových vlnoviek. Vonkajšia úprava je vápenná šťuková omietka. Vnútorné omietky sú vápenné hladké. Okná sú prevažne drevené zdvojené. Podlaha je kombinovaná a to v časti chovnej stanice psov z keramickej dlažby a v ostatných prevažne z hrubého betónu. Rozvod vody je iba studenej. Elektroinštalácia je svetelná a motorická. Garážové vráta sú plechové otváravé. Vykurovanie je na tuhé palivo.

Predmet dražby sa draží tak ako stojí a leží.

 


Kontakt


Mgr. Miloš Brezina

Predmet: Správa:
Súhlasím so spracovaním a uchovávanim osobných údajov zadaných v tomto formulári.

Podobné nehnuteľnosti


Image #1
dražba 69 600 €

Domy a vily - Rodinný dom Príprava 2. kola dražby domu - Nálepkovo Letná 353/47, Nálepkovo

  • 266.00m2
  • 4