Detail nehnuteľnosti

Pripravujeme dražbu domu - Veterná Poruba, okr. Lipt. Mikuláš

  • 39, Veterná Poruba
ID: #5862

Popis nehnuteľnosti:


Adresa: Veterná Poruba č. 39, okr. Liptovský Mikuláš

Cena stanovená znaleckým posudkom: 121 000 eur

Oceňovaný rodinný dom s.č. 39 je postavený na pozemku KN p.č. 219 v centre obce Veterná Poruba v tesnej blízkosti materskej školy.

Stavebné povolenie na stavbu bolo vydané v roku 1959. Kolaudačné rozhodnutie na pôvodnú stavby RD nebolo predložené. Ako doklad o veku pôvodnej stavby domu bolo predložené potvrdenie vydané Obecným úradom Veterná Poruba, zo dňa : 21.8.2000, podľa ktorého bol dom daný do užívania v roku 1961.

Stavebné povolenie na nadstavbu podkrovia bolo vydané v roku 2003. Kolaudačné rozhodnutie nebolo na nadstavbu ešte vydané. Nadstavba podkrovia je v užívaní podľa vyjadrenia p. Zaťkovej od roku 2005.

Dom je podpivničený s jedným nadzemným podlažím a s nadstavbou obytného podkrovia. Zastrešenie domu je riešené novým krovom s krytinou Bramac. Klampiarske konštrukcie sú z pozinkovaného plechu. Vonkajšie úpravy povrchov - drevený obklad, suterén je nad terénom obložený kameňom, bočná strana domu od suseda - brizolitová omietka, nadstavba v smere od suseda nie je omietnutá ( dokončenosť vonakjších úprav nadstavba 80%).

Dom je napojený na verejný rozvod elektro - podzemným káblovým vedením a verejný rozvod vody. Kanalizácia je podľa vyjadrenia vlastníčky prítomnej pri obhliadke trativodom. Trativod nebol lokalizovaný ( z tohot dôvodu nie je ani oceňovaný, nie je možné zistiť jeho dĺžku)

Dom je postavený na betónových základoch . Suterén je vyhotovený v dvoch výškových úrovniach - izby , chodba so schodiskom a kúpeľňa sú v časti pod terénom, garáž a sklad - sú nad terénom.

Suterén je vyhotovený z monolitického betónu, priečky tehlové, strop betónový, I.NP je vyhotovené v kombinácii tehla kváder (podľa údajov p. Zaťkovej) hr. 0,40-0,50m, priečky tehlové, strop - betónový upravený drevom ako drevený trámový s  viditeľnými trámami. Nadstavba podkrovia bola vybudovaná z pórobetónových tvárnic, priečky z toho istého materiálu. Strop - drevený trámový s viditeľnými trámami.

I.PP

Vstup do suterénu je po betónovom schodisku s povrchom plávajúca podlaha zo vstupnej chodby do domu. Podlažie dispozične pozostáva z nasledovných miestností: chodba so schodiskom, sklad, izba, izba, kúpeľňa s WC, garáž, sklad náradia.

Podlahy sú vyhotovené nasledovne : jedna izba - keramická dlažba, druhá izba - laminátová plávajúca podlaha, chodba , kúpeľňa s WC - keramická dlažba, garáž - poter, sklad náradia - betónová podlaha.

V kúpeľni s WC sa nachádza - WC so spodnou nádržkou, smaltovaná vaňa s vodovodnou batériou pákovou so sprchou, zásobník na ohrev TÚV. Keramický obklad je vyhotovený len v časti za vaňou a okolo vane.

Garážové vráta - rámové s výplňou, dvere hladké plné aj rámové s výplňou. Okná zdvojené z tvrdého dreva.

Vnútorné omietky - vápenné hladké. Elektroinštalácia - svetelná.

I.NP

Vstup do domu je z bočnej strany domu. Podlažie dispozične pozostáva z nasledovných miestností : chodba so schodiskom do suterénu a schodiskom do podkrovia, obývacia izba, kuchyňa, kúpeľňa s WC. Schodisko do podkrovia je drevené bez podstupníc veľmi strmé.

Podlahy sú vyhotovené nasledovne :  kuchyňa a kúpeľňa s WC - keramická dlažba, v ostatných miestnostiach - laminátová plávajúca podlaha.

V kuchyni sa nachádza na mieru vyhotovená murovaná kuchynská linka dĺžky 7,5m s dvierkami na báze dreva, nerezový drez s vodovodnou batériu nerezovou pákovou, zabudovaná sklokeramická varná doska (v deň obhliadky prasknutá, nefunkčná - dokončenosť na 50%, rúra je funkčná), elektrická rúra, digestor. Keramický obklad je vyhotovený dookola celej kuchynskej linky a sporáka. V kuchyni sa nachádzajú aj kachle na pevné palivo s uzatvoreným ohniskom.

V obývacej izbe sa nachádza krb na pevné palivo. V chodbe sú umiestnené kachle na pevné palivo s uzatvoreným ohniskom.

V kúpeľni s WC sa nachádza - rohová akrylátová vaňa, samostatný sprchovací kút, WC so spodnou nádržkou, bidet. Vodovodné batérie sú nerezové pákové. Keramický obklad je vyhotovený dookola celej kúpeľne aj okolo vane , WC a sprchového kúta.

Vnútorné omietky  vápenné hladké. Elektroinštalácia - svetelná aj motorická. Dvere rámové s výplňou z tvrdého dreva, okná drevené zdvojené - Eurookná. Vykurovanie poschodia je okrem lokálnych kachlí a krbu 3 kusmi elektrických konvektorov.

Nadstavba podkrovia

Nadstavba podkrovia nebola ku dňu vypracovania znaleckého posudku skolaudovaná. V užívaní je podľa vyjadrenia vlastníčky p. Zaťkovej od roku 2005.

Podlažie dispozične pozostáva z nasledovných miestností : chodba s dreveným schodiskom na I.NP, tri izby, šatník, kúpeľňa s WC.

Podlahy sú vyhotovené v celom podlaží laminátové plávajúce. Vnútorné omietky vápenné hladké, okná zdvojené z tvrdého dreva, dvere rámové s výplňou z tvrdého dreva. Strop drevený trámový s viditeľnými trámami.

V kúpeľni s WC sa nachádza rohová akrylátová vaňa s vodovodnou batériou nerezovou pákovou so sprchou, WC so spodnou nádržkou, keramické umývadlo zabudované so skrinkou s vodovodnou batériou nerezovou pákovou. Keramický obklad je vyhotovený dookola celej kúpeľne aj okolo vane a WC.

Elektroinštalácia - svetelná.

Z prednej strany domu je prístup z dvoch izieb drevený balkón a ploche väčšej ako 5m2. Vykurovanie podlažia je elektrickými konvektormi ( v deň obhliadky bolo podlažie bez konvektorov, nevykurované).


Kontakt


JUDr. Stanislav Hric

Predmet: Správa:
Súhlasím so spracovaním a uchovávanim osobných údajov zadaných v tomto formulári.

Podobné nehnuteľnosti


Image #1
dražba 85 950 €

Domy a vily - Rodinný dom Dražba rodinného domu - Halič, ul. Staničná Staničná 526/23, Halič

dražba 90 000 €

Komerčné objekty - polyfunkčný objekt Dražba areálu (sklady, kancelária, vážnica,...) v Kovarciach/ZĽAVA Kovarce 505, Kovarce

  • 2016.78m2
dražba 93 600 €

Domy a vily - Rodinný dom Dražba - rodinný dom s pozemkom / Pruské/ZĽAVA Savčina 11, Pruské

  • 260.81m2
  • 6