Detail nehnuteľnosti

Dražba rodinného domu + záhrady 308 m2 / Záriečie/ okr. Púchov/ZĽAVA 25%

  • Záriečie 235, Záriečie
ID: #5799

Popis nehnuteľnosti:


Technický popis domu je prevzatý z predloženého znaleckého posudku č. 207/2015 vypracovaný znalcom – Ing. Zuzanou Jurigovou.

Oceňovaný rodinný dom je postavený  na rovinatom pozemku v okrajovej časti obce Záriečie medzi riekou Biela voda a železničnou traťou.  V lokalite sú postavené samostatne stojace rodinné domy.

Pri dome je postavená jednoduchá drobná stavba umiestnená na parc.č.455, využívaná ako letná kuchyňa a v zadnej časti  za domom je postavená stodola so vstavanou murovanou maštaľou a predsadenou dielňou.

Dom je samostatne stojaci, čiastočne podpivničený s jedným nadzemným podlažím a jednou podkrovnou izbou v povalovom priestore.

Je postavený na betónových základoch, s podmúrovkou z tehlového muriva. Obvodové murivo je vyhotovené z tehál, priečky tehlové, strop betónový. Suterén je vyhotovený z monolitického betónu. Zastrešenie je riešené krovom s krytinou s azbestocementových šablón. Vonkajšie omietky – brizolitové. Klampiarske konštrukcie sú vyhotovené z pozinkovaného plechu.

Stavba ma od prístupovej cesty a z bočných a zadných strán vybudované strojové oplotenie, je napojená na uličný rozvod elektriny a verejný vodovod, s vodomernou šachtou v predzáhradke domu. Kanalizácia z kúpeľne a WC je do trativodu, plyn nie je vybudovaný.

Suterén dispozične pozostáva z jednej miestnosti, ktorá je  využívaná na skladovanie. Je prístupný vnútorným dreveným schodiskom z chodby pred komorou na 1. NP. Vnútorné omietky – vápenné štukové hladké, elektroinštalácia – svetelná. Podlaha – cementový poter. Dvere hladké plné, okno jednoduché.

I.NP – prízemie domu

Vstup do domu je riešený z bočnej strany domu z nádvoria po vonkajšom schodisku cez pristavenú verandu. Veranda nie je zakreslená na predloženej kópii z katastrálnej mapy.

Podlažie dispozične pozostáva z nasledovných miestností : veranda, izba, chodba, komora, schodisko, kuchyňa, chodba, kúpeľňa, spálňa, obývacia izba.

Podlahy sú vyhotovené nasledovne : v obytných miestnostiach – drevené podlahy ( palubovky), v ostatných miestnostiach keramická dlažba.

V kúpeľni sa nachádza – v zmysle predloženého znaleckého posudku smaltovaná vaňa a keramické umývadlo – vodovodné batérie klasické na kohútiky. Keramický obklad je vyhotovený dookola celej kúpeľne na výšku do 1,35m aj okolo vane.

Vnútorné omietky – vápenné štukové.

Dvere rámové s výplňou, okná dvojité v drevenom ráme.

Vykurovanie - zdroj vykurovania sú - lokálne: akumulačné kachle - 1 ks; kachlová pec (v kuchyni), malé kachle v izbe (peterky).

Vnútorné rozvody vody -  z pozinkovaného potrubia len studenej vody

Vnútorné rozvody kanalizácie -  plastové potrubie - 2 ks

Elektroinštalácia  svetelná aj motorická; elektrický rozvádzač - s poistkami

Podkrovie :

Vstup do povalového priestoru je po betónovom schodisku z I.NP . V povalovom priestore je umiestnená jedna podkrovná izba, orientovaná do ulice. Miestnosť je priamo osvetlená, vykurovaná elektrickým ohrievačom. Podlaha je drevená dosková (palubovky). Okno dvojité v drevenom ráme, dvere hladké plné.

Letná kuchyňa

Vo dvore je postavená jednoduchá drobná stavba, využívaná ako letná kuchyňa. Stavba bola vybudovaná v roku 1975. Vek stavby bol prevzatý z predloženého znaleckého posudku. Je postavená na  betónových základoch. Obvodová konštrukcia je drevená s obojstranným obitím preglejkami, strop drevený s podbitím. Vstupné dvere sú  drevené zvlakové, okná jednoduché v drevených rámoch. V letnej kuchyni sa nachádza murovaná pec, vnútorné rozvody elektriny, podlaha je cementový poter.

Z dôvodu zatekania je poškodená čiastočne obvodová stena a podbitie stropu, stavba vyžaduje opravu.

Predmet dražby sa draží tak ako stojí a leží.


Pripojené súbory

Kontakt


Mgr. Miloš Brezina

Predmet: Správa:

Podobné nehnuteľnosti


dražba 40 000 €

Domy a vily - Rodinný dom Dražba rodinného domu/ Žihárec/okr. Šala/ZĽAVA Žihárec 728, Žihárec

  • 168.22m2
  • 2
dražba 39 000 €

Domy a vily - Rodinný dom Dražba rodinného domu so záhradami /Zlaté Klasy/ ZĽAVA Zlaté Klasy

dražba 40 600 €

Domy a vily - Rodinný dom Dražba - Rodinný dom s pozemkom /Motešice/ Kráčinská, Motešice

  • 150.53m2
  • 3
dražba 36 100 €

Domy a vily - Rodinný dom Dražba rod. domu - Trebišov, ul. Švermova Švermova 1172/14, Trebišov

  • 210.00m2
  • 4
dražba 36 900 €

Byty - 2 izbový byt Dražba 2 izb. bytu - Ružomberok, ul. Dušana Makovického Dušana Makovického, Ružomberok

  • 62.00m2
  • 2