Detail nehnuteľnosti

Príprava 3. kola dražby domu - Michalovce

  • Sosnová 978/9, Michalovce
ID: #5827

Popis nehnuteľnosti:


Adresa: Michalovce, časť Stráňaňy, ul. Sosnová č. 978/9

Cena stanovená znaleckým posudkom: 204 000 eur

Rodinný dom: RD na ul. Sosnová s.č. 978,k.ú.Stráňany

POPIS STAVBY

Jedná sa o   RD  súpisné číslo  978 , na parc. č. 1568/104   nachádzajúci sa na   rovinatom  pozemku   v intraviláne   obce  Michalovce, k.ú. Stráňany ,   v zastavanej časti v radovej zástavbe rodinných domov   na ul. Sosnová    v  tichej  lokalite  . 

Nehnuteľnosť ku dňu obhliadky  je  napojená   na  verejný  rozvod   ELI , verejný vodovod, verejnú kanalizáciu  a  verejný rozvod zemného plynu  . Životné prostredie nehnuteľnosťou nie je zaťažené.

 Rodinný dom je súčasťou radovej zástavby, čiastočne podpivničený pod  cca. 3/4 zastavanej plochy .

RD  má dve nadzemné podlažia  s hlavným vstupom do prízemia RD   z ulice a s jedným zadným vstupom z dvora do suterénu.

Začiatok užívania RD  bol na základe zistenia  pri obhliadke    v roku 1990 .  Doklad o veku RD znalcovi  nebol predložený, vek bol   určený   na základe prehlásenia od vlastníka nehnuteľnosti.

Ku dňu ohodnotenia je RD   obývaný .

DISPOZIČNÉ RIEŠENIE:

Dispozičné riešenie  jednotlivých podlaží  je v súlade s pôdorysným   náčrtom  suterénu  a  s pôdorysmi   jednotlivých podlaží (  1.NP  a  2.NP   ) , ktoré tvoria prílohu  znaleckého posudku .

Hlavný vstup do 1.NP  RD  je   z prednej   severozápadnej    časti dvora  z  úrovne terénu. 

 V 1. nadzemnom podlaží  sa nachádzajú  tieto miestnosti:

 zádverie  , samostatne WC s umývadlom  , pracovňa ,  obývacia izba  s  východom na  krytú terasu , kuchyňa  , schodisko  do  2.NP a do suterénu  pričom z medzipodesty  schodišťa  do suterénu je vstup do garáže .

V suteréne    RD  sa nachádzajú tieto miestnosti : chodba, kotolňa, kúpeľňa  s WC , sklad pod schodiskom , pivnica , hobby , kuchyňa  a sklad  so samostatným vstupom  zo zadnej časti dvora  . 

 V  2.NP   RD  sa nachádzajú tieto miestnosti :  schodisko  s  chodbou,  šatník  , 4 x izba, kúpeľňa s WC  a 

2x loggia  orientovaná  do prednej časti dvora  a do záhrady   .

TECHNICKÝ POPIS VYHOTOVENIA RD :

Základy RD sú betónové  monolitické  s  vodorovnou izoláciou. Obvodové murivo suterénu    z  pálených tehál  hr. 45 cm  , murivo  1. a 2. NP  RD  z pálených tehál hr . 36 cm  z vonkajšej strany  s prednej a zadnej  strany  s povrchovou úpravou  z minerálnej  škrabanej  omietky    . Okolo vchodových dverí  obklad   z umelého kameňa .  Priečky  v  celom RD  sú vybudované z  tehál .  

Strop  nad  suterénom , 1.NP  a 2.NP    monolitický  s  rovným  podhľadom  s povrchovou úpravou  z drevených kaziet  v suteréne  štukovou omietkou  .    Vnútorné povrchové úpravy /omietky/ v celom RD  vápenné štukové . 

  Vykurovanie RD je  riešené  ako ústredné  teplovodné  s  hliníkovými  radiátormi  v celom RD   doplnené rebríkovými radiátormi v kúpeľniach   a kotlom  plynovým  kondenzačným závesným ,  ktorý je umiestnený   v   kotolni vedľa kúpeľne  v suteréne RD .

 Ohrev teplej úžitkovej vody  je riešený zásobníkovým   ohrievačom  , ktorý je súčasťou  kotla  ÚV  .  

 Rozvod vody v RD je   riešený z verejnej siete oceľovým  pozinkovaným  potrubím .

 ELI  v RD    je  riešená  rozvodmi  220 a  380 V v 1.PP a v 1.NP  , v 2.NP   RD   je   rozvod ELI  220 V   s  istením  poistkovými automatmi   . 

RD má zrealizovaný  aj rozvod  anténny TV signálu , internetu , zabezpečovacieho systému .

Strecha RD je  plochá zateplená  s krytinou  z pozinkovaného plechu  .   Klampiarske konštrukcie  strechy  kompletné pozinkované ( žľaby ,zvody , záveterné lišty ) s povrchovou úpravou .  Parapety  vonkajšie  z pozinkovaného plechu  , vnútorné  plastové   .

Okna vo všetkých  podlažiach RD  sú   plastové   EURO  s celoobvodovým  kovaním  s izolačným dvojsklom    .

Interiérové dvere v  RD  z tvrdého dreva   plné a zasklené  do obložkových zárubní  z tvrdého dreva  .  

 Podlahy obytných miestnosti    v  1.NP a v podkroví  RD   plávajúce   laminátové   ,  podlahy  príslušenstva  v RD

 z  keramickej  dlažby  .

V garáží RD  sú osadené  garážové vráta  otváracie z tvrdého dreva , podlaha garáže    z keramickej dlažby  .

Kúpeľňa  v  suteréne RD  vybavená  plastovou rohovou  vaňou , umývadlom ,  automatickou  práčkou  a WC kombi  . 

V 1.NP sa nachádza  kuchyňa   s   kuchynskou linkou na báze dreva s pracovnou doskou z tvrdého masívneho dreva  zrealizovanou na mieru  , kuchynským  sporákom s plynovou   varnou doskou  s el.rúrou    s digestorom,  nerezovým drezom   s odkapávačom s pákovou stojankovou  kuchynskou  batériou  . Do kuchynskej zostavy je zabudovaná aj umývačka riadu . Podlaha v kuchyni  plávajúca laminátová .   Povrchová úprava steny   za kuchynskou linkou   s keramického obkladu  .

  V  1.NP RD sa   nachádza  samostatné  WC kombi s umývadlom  .  Povrchové úpravy stien WC  z  keramických obkladov  do výšky stropu a podlaha z keramickej dlažby . 

   Kúpeľňa  v  2.NP     vybavená  sprchovacím kútom ,   umývadlom zabudovaným do skriniek na báze dreva, WC  kombi .  Povrchové úpravy stien kúpelne z keramických obkladov  do výšky stropu a podlaha z tvrdého  dreva    s povrchovou úpravou  do vlhkého prostredia  , vykurovanie   rebríkovým radiátorom  . 

 Technický stav RD  zistený pri obhliadke    je na dobrej  úrovni  primeranej veku.

 Po posúdení stavebno - technického stavu RD  ,  kvality jeho vyhotovenia , spôsobu užívania , úrovne údržby   stanovujem životnosť RD odborným odhadom na  100 rokov .

Podrobný technický popis    RD   je uvedený v bodovacej tabuľke samotného ocenenia  jednotlivých podlaží RD .


Kontakt


JUDr. Stanislav Hric

Predmet: Správa:
Súhlasím so spracovaním a uchovávanim osobných údajov zadaných v tomto formulári.

Podobné nehnuteľnosti


Image #1
dražba 153 000 €

Domy a vily - Rodinný dom Dražba rodinného domu s pozemkom - Dunajská Streda - 1. kolo Cukrovarská 156/33, Dunajská Streda

  • 328.05m2
  • 5